وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه هر دو چشم‌های بینای نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه چشم‌های بینای انقلاب و نظام اسلامی بوده و مکمل همدیگر هستند. به گزارش خبرنگار جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از  گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

کد خبر : 190
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 - 6:43
وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه هر دو چشم‌های بینای نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه چشم‌های بینای انقلاب و نظام اسلامی بوده و مکمل همدیگر هستند.

به گزارش خبرنگار جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از  گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همراه با معاونین این وزارتخانه امروز (یکشنبه) با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی دیدار کرد و انتصاب وی به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حکم فرماندهی معظم کل قوا را تبریک گفت.

در این دیدار صمیمی که حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه، سردار سرتیپ پاسدار محمد کاظمی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه و معاون اطلاعات راهبردی نیز حضور داشتند؛ فرمانده کل سپاه با قدردانی از وزیر اطلاعات و هیئت همراه، فلسفه وجودی وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه را به فلسفه وجودی دو چشم انسان تشبیه و اظهار کرد: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه هر دو چشم‌های بینای نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی هستند و در میدان مأموریت همدیگر را کامل می‌کنند.

وی افزود: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه دو قدرت اطلاعاتی مکمل یکدیگر بوده و همراه با سایر بخش‌های جامعه اطلاعاتی کشور به یک نقطه نگاه می‌کنند و یک تن و موجودیت واحد را تشکیل می‌دهند.

سرلشکر سلامی با اشاره به تحولات منطقه‌ای و شرایط و وضعیت امروز صحنه نبرد و مقابله با دشمنان انقلاب و ملت ایران و ضرورت هوشمندی و هوشیاری عمیق نسبت به پیچیدگی‌ها، سطوح و اشکال آن خاطرنشان کرد: ما امروز در جنگ اطلاعاتی با دشمنان قرار داریم و این جنگ به‌طور شبانه‌روزی در جریانی جدی، جهانی و قطعی در حال انجام است.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: در جنگ اطلاعاتی که هوشمندی، ابتکار عمل و ذهن‌خوانی از لوازم آن است باید موازنه برقرار کرد و خدا را شاکریم که در این عرصه جامعه اطلاعاتی قدرتمند ما از دشمن معمولاً جلوتر است.

وی با تأکید بر اینکه “در این جنگ حساس و تعیین‌کننده باید انرژی فکری، ذهنی و ادراکی دشمن را بشناسیم”، تصریح کرد: امروز مؤلفه اطلاعات پتانسیل اقتدار را برای ملت و کشور می‌سازد و دشمن اگر اراده راسخ ما را مقابل خود ببیند عقب‌نشینی می‌کند؛ این واقعیتی است که درک آن بایستی در کشور بهویژه نزد مسئولان نهادینه شود.

سرلشکر سلامی شناسایی نیت‌های شوم دشمن و قدرت‌سازی متناسب برابر آن را گزاره‌ای مهم برای جامعه اطلاعاتی کشور دانست و با اشاره به وضعیت دشمنان، به‌ویژه آمریکایی‌ها گفت: دشمنان ما امروز ظاهری مهیب و تنومند دارند اما دچار پوکی استخوان هستند و با عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای همواره خود را خطرناک و هراسناک جلوه می‌دهند؛ اما اگر جامعه‌ای از پتانسیل اقتدار برخوردار باشد این دشمنان جرئت تعدی و تعرض به آن را نخواهند داشت.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: جامعه اطلاعاتی کشور به‌ویژه وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در صحنه انجام مأموریت‌های خطیر محوله جز به اخوت، برادری و همدلی با یکدیگر به چیز دیگری نمی‌اندیشند و با هم‌افزایی و همکاری‌های دقیق و مؤثر، توطئه‌ها و سناریوهای دشمن را خنثی کرده و توانسته‌اند به‌یاری خداوند آنها را با شکست‌های خفت‌بار مواجه سازند.

سردار سلامی در پایان ایجاد زیرساخت معنوی و آمادگی روحی و قلبی برای عبور از سختی‌ها را امری مهم و از ویژگی‌های جامعه اطلاعاتی کشور توصیف کرد و با اشاره به جایگاه و نقش حساس و فرادولتی وزارت اطلاعات در صیانت از امنیت، آرامش و منافع ملی گفت: اقتدار وزارت اطلاعات یک واقعیت ملموس برای دشمن است؛  ماجرای دستگیری تروریست شرور عبدالمالک ریگی و مستند خارج از دید۲ که با تغییر افکار عمومی و مفروضات دشمن فضای استراتژیک نوین ایجاد کرد آن را به‌خوبی درک کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات نیز در این دیدار با تبریک انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز بحمدالله وفاق، همدلی و هم‌افزایی مطلوبی بین مجموعه نیروهای تأثیرگذار در امنیت کشور حکمفرما شده است و جلسات جامعه اطلاعاتی به‌طور مداوم و مستمر برگزار می‌شود.

وی با ابراز اینکه همدلی و همراهی خوبی بین سپاه و وزارت اطلاعات وجود دارد، گفت: امیدواریم این همکاری و هم‌افزایی که در دوران فرماندهی سرلشکر جعفری به‌خوبی برقرار بود بیش از پیش تداوم یابد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم دست در دست برادران سپاه رسالت خطیر صیانت از نظام و پاسداری از انقلاب اسلامی را به بهترین وجه ممکن به انجام رسانیم.

برچسب ها :

ناموجود